Zavřít reklamu

Minulý týden jsme informovali, že podle známého leakera Samsung letos neplánuje představit telefon Galaxy S23 FE a místo něj uvede na scénu nový typ skládacího smartphonu. Podle webu SamMobile to však bude jinak a korejský obr svou příští „budgetovou vlajkovou loď“ letos přece jen představí (pokolikáte už to slyšíme?). A má přinést nečekané překvapení.

Web SamMobile, jehož úniky jsou ve většině případů správné, tvrdí, že Samsung představí telefon Galaxy S23 FE někdy ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Příští „budgetová vlajka“ korejského obra prý přijde s překvapením, jež pro některé nemusí být úplně příjemné. Má jej totiž pohánět čipset Exynos 2200, který používala loňská vlajková řada Galaxy S22 v Evropě. Tento čip má sice velmi solidní výkon (zejména grafický – jako první čip Samsungu se chlubil grafickým čipem od AMD a podporou ray tracingu), jeho stinnou stránkou je však poměrně výrazné přehřívání v dlouhodobé zátěži. Připomeňme, že předchozí úniky hovořily o čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1, který je nejen rychlejší než Exynos 2200, ale zejména podstatně energeticky efektivnější.

Galaxy S23 FE by kromě toho měl do vínku dostat 6 nebo 8 GB operační a 128 či 256 GB vnitřní paměti, 50MPx hlavní fotoaparát a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W „rychlého“ nabíjení. Můžeme také očekávat, že bude mít Dynamic AMOLED displej s velikostí kolem 6,5 palců a 120Hz obnovovací frekvencí, poddisplejovou čtečku otisků prstů, podporu bezdrátového (reverzního) nabíjení, stereo reproduktory a certifikaci odolnosti IP68.

Aktuální řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.