Zavřít reklamu

Samsung začátkem letošního roku uvedl, že ve druhém čtvrtletí na hodinkách řady Galaxy Watch5 zpřístupní na teplotním senzoru založené sledování menstruačního cyklu. A to se právě nyní stalo. Příslušnou aktualizaci začala společnost vydávat v USA, Jižní Koreji a na desítkách evropských trhů včetně Česka.

Nová aktualizace pro Galaxy Watch5 a Watch5 Pro umožňuje přesnější sledování menstruačního cyklu využitím snímače teploty pokožky. Tento senzor není možné využívat volně jako například snímač tepové frekvence, na rozdíl od tohoto a jiných snímačů totiž funguje na pozadí.

I když uživatelé si na Galaxy Watch5 nemohou měřit teplotu pokožky, kdykoli chtějí, tento senzor Samsungu umožnil zavést nové, přesnější způsoby sledování menstruačního cyklu. Korejský gigant vysvětluje, že bazální tělesná teplota se liší podle menstruační fáze a že čtením teploty pokožky nositelky po probuzení a před fyzickou aktivitou umožňuje snímač teploty na Galaxy Watch5 přesné předpovědi menstruačního cyklu.

Jakmile uživatelky Galaxy Watch5 novou aktualizaci obdrží, mohou tuto funkci aktivovat zvolením možnosti Cycle Tracking v aplikaci Samsung Health, přidáním informací o nedávném cyklu do kalendáře a povolením možnosti Predict period with skin temp v nabídce nastavení. Momentálně je aktualizace zaváděna v USA, Jižní Koreji a 30 evropských zemích včetně Česka, Slovenska, Polska nebo Německa.

Hodinky řady Galaxy Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.