Zavřít reklamu

Většina zákazníků si na trhu špičkových smartphonů vybírá zástupce Samsungu nebo Applu. Je to proto, že chtějí, aby byl jejich špičkový telefon dobře otestovaný, fungoval spolehlivě a měl bezproblémový poprodejní servis. To se samozřejmě týká i nejnovější vlajkové řady korejského obra Galaxy S23. Nyní to však vypadá, že někteří uživatelé telefonů Galaxy S23 a S23+ se potýkají s problémem v oblasti fotoaparátu a poprodejním servisem.

Podle uživatele sociální sítě Reddit mají snímky produkované jeho Galaxy S23 rozmazané místo na levé straně, když jsou pořízeny v režimu na šířku, což je problém, který byl poprvé hlášen už před několika týdny. Podobně rozmazané místo je vidět v horní části fotek, když jsou pořízeny v režimu na výšku. Tento problém se má také objevovat u fotografií dokumentů, přičemž prý nezáleží na druhu záběru, či jestli je takováto fotka pořizována zblízka nebo zdálky.

Při hlubším zkoumání zmíněný uživatel Redditu zjistil, že tento problém má řada dalších majitelů standardního a „pluskového“ modelu aktuální vlajkové řady Samsungu. Odkázal přitom na anketu provedenou německým webem Android-Hilfe.de, z níž vyplývá, že s tímto problémem se potýká 64 ze 71 uživatelů.

Uživatel ve svém příspěvku také upozornil na jiného uživatele Redditu, který měl svůj Galaxy S23 kvůli tomuto problému poslat do oficiálního servisního střediska Samsungu. Technici v servisním středisku údajně problém rozpoznali, nebyli však schopni jej vyřešit, protože podle korejského obra to problém vlastně není. Konkrétně měl Samsung uživateli říci, že jde o „charakteristický znak velkého snímače“, a vyzvat jej, aby si „vychutnal bokeh efekt podobný zrcadlovce“. Zcela však ignoroval to, že tento problém se objevuje i u fotek pořízených zdálky, a ne pouze u záběrů zachycených zblízka.

Při pohledu na ukázkové snímky a podle komentářů na Redditu se zdá, že rozmazané místo na fotografiích pořízených telefony Galaxy S23 a S23+ je způsobeno hardwarovým problémem. Tomu by napovídalo i to, že model S23 Ultra – alespoň to tak vypadá – tímto problémem netrpí (na rozdíl od sourozenců totiž používá jiný hlavní senzor). Dotčení uživatelé tak mohou doufat, že Samsung nakonec uzná, že je to skutečně problém a že jej následně vyřeší, třeba softwarovou aktualizací, pokud to půjde.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.