Zavřít reklamu

Samsung loni poprvé do své nabídky tabletů zařadil model s přízviskem „Ultra“ – Galaxy Tab S8 Ultra. Chlubil se obří obrazovkou, extrémně tenkým profilem a dvojitým předním fotoaparátem. Nyní vyšlo najevo, že jeho nástupce bude stejně tenký, ale ještě výkonnější.

Parametry tabletu Galaxy Tab S9 Ultra zveřejnil dnes již legendární leaker Ice universe, takže je vysoce pravděpodobné, že se zakládají na skutečnosti. Podle něj bude tablet měřit 208,6 x 326,4 x 5,5 mm, tedy stejně jako Galaxy Tab S8 Ultra. Má také disponovat stejnou 14,6palcovou obrazovkou s rozlišením 1848 x 2960 px. Oproti předchůdci prý bude vážit o něco více, konkrétně 737 g (vs. 726, resp. 728 g).

Tablet má pohánět supervýkonný čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23. Sekundovat mu prý bude 16 GB operační paměti typu LPDDR5X. O velikosti úložiště se Ice universe nezmiňuje. Baterie má mít kapacitu 11200 mAh a podporovat 45W rychlé nabíjení. A konečně, tablet by se měl chlubit stupněm krytí IP67 (to se bude podle všeho týkat i ostatních modelů řady Galaxy Tab S9). Podle jiného čerstvého úniku bude – spolu s ostatními modely řady – podporovat dotykové pero S Pen a standard Bluetooth 5.1. Řada by měla být spolu s novými skládacími smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 představena v srpnu.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.