Zavřít reklamu

V současné době narážíme stále častěji na množství desinformací. Google chce přispět k omezení jejich šíření a přijít s novými, vylepšenými funkcemi Vyhledávání, včetně karuselu zaměřeného na rozšíření znalostí o daném tématu. V příspěvku na blogu Google oznámil, že zavádí nástroje, které pomohou s ověřováním faktů v rámci vyhledávání. Jedním z nejvýznamnějších je ten nazvaný Perspectives.

Díky této funkci bychom měli získat relevantní výsledky podpořené názory množství uznávaných novinářů a expertů na hledané téma. Podle společnosti Google nám Perspectives nabídne řadu pozoruhodných zdrojů k danému zpravodajskému tématu a pomůže nám rozšířit naše znalosti. „Stejně jako u všech našich funkcí pro zprávy se snažíme přinášet autoritativní a důvěryhodné informace,“ uvedl Google. Funkce sice ještě spuštěna nebyla, ale podle společnosti bude již brzy k dispozici v angličtině ve Spojených státech, a to v rámci vyhledávání na počítači i mobilních zařízeních.

Zatímco na Perspectives si budeme muset ještě chvíli počkat, v nejbližších dnech bude možné celosvětově využít funkci O tomto výsledku, About this result. Při vyhledávání se uživatelům ve většině případů zobrazí tři tečky a po kliknutí na ně okno s údaji o zobrazených informacích. Google tvrdí, že tato funkce bude k dispozici ve všech jazycích, ve kterých je dostupné vyhledávání. Mezi další nové nástroje patří poradce, který vás upozorní, když se téma rychle vyvíjí, funkce, která vám poskytne základní informace o autorovi nebo možnost získání snadnějšího přístupu ke stránce O webu.

Jde vidět, že Google se posouvá vpřed a nové funkce mohou citelně přispět k relevantnějším výsledkům, o které stojíme a snad se také podílet na lepší orientaci v jednotlivých tématech, oproštěných od dezinformací, které se šíří sítí.

Dnes nejčtenější

.