Zavřít reklamu

Vyhledávání Google je výkonný nástroj, který dokáže prohledávat web a také se ponořit hluboko do vašeho androidového telefonu. Zatímco Google běžně mění své algoritmy běžící na pozadí, aby uživatelům poskytl odpovídající výsledky, uživatelské rozhraní Vyhledávání na Androidu se už delší dobu zásadně nezměnilo. To se však pravděpodobně brzy změní, protože softwarový gigant u svého vyhledávače testuje nový design s několika užitečnými přídavky.

Během letošního ročníku akce Search On, který proběhl koncem září, učinil Google ohledně svého vyhledávače řadu oznámení, včetně nové vyhledávací lišty pro aplikaci Google. I když společnost tehdy neuvedla, kdy tyto novinky (včetně schopnosti zobrazit výsledky hledání ještě předtím, než dokončíte psaní) začne zavádět, na Google specializovaný kanál Telegramu nyní přinesl ukázku toho, jak bude nový design Vyhledávání na androidových telefonech vypadat.

Vyhledávací lišta je nyní mnohem tlustší, přičemž možnosti vyhledávání hlasem a pomocí služby Google Lens zůstávají nezměněny. Přímo pod lištou si všimnete nové karuselové nabídky návrhů vyhledávání. První z nich poskytuje kontextové možnosti, jako je možnost vyhledávat z nedávno pořízeného screenshotu, a zobrazí se také, když se chystáte zadat vyhledávací dotaz. Pokud se v karuselu posunete doprava, najdete ještě více návrhů pro věci, jako je řešení domácích úkolů pomocí Google Lens, identifikace skladeb a další.

Je třeba podotknout, že všechny tyto věci již Vyhledávání umí, tyto praktické zkratky však usnadňují přístup k funkcím či je pomáhají uživatelům objevit. Skutečnou novinkou je ikona zvonku – nachází se hned vedle vaší profilové fotografie a ukazuje notifikace pro témata, k jejichž odběru jste se přihlásili.

V tuto chvíli není jasné, jestli se jedná o omezený test, nebo Google tyto nové designové změny zpřístupňuje všem. Na našich redakčních androidových telefonech se tyto změny zatím neprojevily, takže Googlu může nějakou chvíli trvat, než je zpřístupní v širším měřítku.

Dnes nejčtenější

.