Zavřít reklamu

Nyní, když jsou venku vývojářské verze Androidu 14, dozvídáme se stále více o tom, co od příští verze operačního systému Googlu můžeme očekávat. Nyní vyšlo najevo, že Android 14 přijde s drobným vylepšením, které se bude hodit těm, kteří takříkajíc žijí na hraně. Tímto vylepšením je upozornění „Very low battery“ (Velmi slabá baterie), když baterii budou zbývat poslední 2 %.

V rámci Androidu 13 dostávají uživatelé oznámení, když výdrž baterie klesne na 20 a 10 %. Tím jim chce systém „jemně“ naznačit, že je čas zapnout spořič baterie nebo použít nabíječku. I když 10% baterii můžeme určitě považovat za téměř vybitou, někomu se nemusí zdát vybitá tak, aby telefon přestal používat. Upozornění na 2 % výdrže těmto uživatelům pravděpodobně poskytne několik minut na odeslání poslední textové zprávy a přiměje je (snad) k tomu, aby své telefony konečně připojili k nabíječce, než se vypnou.

Google již žádnou další vývojářskou verzi Androidu 14 v plánu vydat nemá (vydal celkem dvě, tu druhou minulý týden), alespoň podle jím zveřejněného harmonogramu. Od příštího měsíce má začít vydávat betaverze, kterážto fáze podle všeho potrvá do června. Stabilní verze systému se s největší pravděpodobností dočkáme v srpnu.

Dnes nejčtenější

.