Zavřít reklamu

Google začal na telefony Pixel vydávat první betaverzi Androidu 13 QPR3, která navazuje na lednovou aktualizaci Android 13 QPR2 Beta 2. Jaké novinky přináší?

Tou nejviditelnější novinkou je posun v barvách zobrazovaných na displeji. Konkrétně se to týká aplikací s tmavým režimem, jejichž barvy jsou nyní tmavší a mají červenohnědý tón, a také snímků obrazovky. Změna podle všeho souvisí s kalibrací panelů používaných v telefonech Pixel.

Další novinkou je návrat procentuálního zobrazení výdrže baterie. Výdrž baterie v procentech se zobrazuje v pravém horním rohu po přejetí obrazovky dolů k vyvolání notifikační lišty.

Android 13 QPR3 Beta 1 kromě toho přináší celoobrazovkový náhled tapet. Pokud vám je tato funkce povědomá, nemýlíte se, objevila se totiž již předtím v druhém vývojářském preview Androidu 14.

Android 13 QPR3 Beta 1 také opravuje několik chyb (pravděpodobně z QPR2), včetně té, kdy na některých zařízeních nefungoval Bluetooth zvuk, kdy měl text hodin na zamykací obrazovce nesprávnou barvu, kdy se ikona otisku prstu indikující polohu čtečky otisků prstů chybně změnila na vykřičník nebo kdy nebylo možné si vybrat či použít živou tapetu. Ostrou verzi Androidu 13 QPR3 (QPR značí „Quaterly Platform Release“ neboli čtvrtletní aktualizaci dané verze Androidu) by měl Google vydat v červnu.

Dnes nejčtenější

.