Zavřít reklamu

Google před malou chvílí vydal první vývojářské preview Androidu 14. Nyní oznámil harmonogram jeho předběžného vydání. Pokud se bude držet plánu, který si stanovil, vydá dvě vývojářská preview a čtyři betaverze, než vypustí stabilní verzi. Ta má dorazit někdy po červenci.

Jedno vývojářské preview již Google vypustil, takže zbývá ještě jedno. To má podle jeho harmonogramu vyjít v březnu. V dubnu pro Android 14 otevře beta program, aby si jej mohlo „osahat“ více lidí. Na rozdíl od vývojářských preview, která budou omezena jen na telefony Pixel, bude beta program podle všeho otevřen pro více zařízení.

Druhá beta má vyjít v květnu, kdy Google tradičně pořádá svou vývojářskou konferenci Google I/O. Právě na ní by ji mohl oznámit. Je pravděpodobné, že tato beta přijde s více novinkami než první. Třetí betu má Google v plánu vydat v červnu. Do té zřejmě přidá funkce zaměřené na vývojáře. Poslední betaverze má vyjít v červenci. S ohledem na Android 13 a Android 12 je pravděpodobné, že stabilní verze příštího Androidu vyjde v srpnu. Hned poté začne Samsung testovat svou nadstavbu One UI 6.0, kterou by měl na všechny podporovaná zařízení Galaxy zvládnout dodat do konce roku, možná i dříve.

Bude zajímavé sledovat, jak se do tohoto harmonogramu „napasují“ chystané produkty Googlu. Podle neoficiálních zpráv společnost v rámci zmíněné konference oficiálně představí dlouho očekávaný Pixel Tablet, přičemž někdy letos má světu odhalit skládací smartphone Pixel Fold. Pak je tu také telefon Pixel 7a, který by měl být představen během fáze beta. Google nová zařízení obvykle později zařazuje do beta programu.

Související články

Dnes nejčtenější

.