Zavřít reklamu

V únoru začali zákazníci Starlinku dostávat pozvánky k novému globálnímu roamingovému plánu, který podle společnosti Elona Muska „umožňuje připojit se k internetu téměř z jakéhokoli místa na světě“. Dnes společnost oznámila, že novou službu rozšiřuje – noví i současní zákazníci se k ní nyní mohou přihlásit za 200 dolarů měsíčně (zhruba 4 500 Kč). Kromě toho společnost přejmenovala svou službu Starlink RV na Starlink Roam, přičemž tento nový regionální plán bude v USA stát 150 dolarů za měsíc.

Ani jeden z plánů není zrovna levný, ale pro zákazníky, kteří se nacházejí v oblastech, kde mobilní internetová služba není dostupná, by to mohly být jedny z lepších možností. Kromě měsíčního poplatku si Starlink účtuje jednorázový poplatek za svůj hardware, přičemž základní satelit vyjde na 599 dolarů (asi 13 500 Kč). Pro náročnější zákazníky nabízí společnost satelit, jejž lze používat i v pohybu. Ten však stojí podstatně více – 2 500 dolarů (přibližně 56 600 Kč).

Druhá zmíněná služba je dostupná i u nás (kromě standardní služby Starlink). Měsíčně stojí 1 700 Kč, přičemž jednorázový poplatek za technické vybavení vyjde na 11 tisíc Kč (zmíněný pokročilejší satelit u nás k dispozici není). Více informací najdete na této stránce. Starlink u nás jinak působí od konce předloňského roku.

Dnes nejčtenější

.