Zavřít reklamu

Ve středu představený Galaxy A54 5G je nejprémiovějším středně výkonným smartphonem Samsungu pro letošní rok. Nahrazuje loňský úspěšný model Galaxy A53 5G.  Zde je jeho pět nejlepších funkcí, o kterých byste měli vědět.

Exynos 1380 zvládne i náročnější hry

Možná nejzajímavější věcí na Galaxy A54 5G je jeho čipset Exynos 1380, který je mnohem rychlejší než Exynos 1280, jejž používá Galaxy A53 5G. Díky čtyřem vysoce výkonným jádrům a výkonnějšímu grafickému čipu má Galaxy A54 5G o 20 % lepší procesorový výkon a je o 26 % rychlejší ve hrách. Výkon nového čipsetu je srovnatelný s čipem Snapdragon 778G, který pohání telefon Galaxy A52s 5G a který se osvědčil i v náročnějších hrách.

Exynos_1380_2

Vylepšený fotoaparát

Samsung u Galaxy A54 5G vylepšil i hlavní fotoaparát. Ten má rozlišení 50 MPx a větší pixely (o velikosti 1 mikronu), vylepšenou optickou stabilizaci obrazu (ta podle korejského obra dokáže kompenzovat otřesy a vibrace o 50 % lépe než OIS u Galaxy A53 5G) a automatické ostření na všechny pixely. Díky tomu může telefon rychleji zaostřovat, pořizovat ostřejší a jasnější snímky a nahrávat plynulejší videa v náročných světelných podmínkách. Zadní i přední fotoaparát umí natáčet videa v rozlišení až 4K při 30 fps.

Skleněná záda

Galaxy A54 5G je prvním smartphonem řady Galaxy A5x, který disponuje skleněnými zády. Jeho přední i zadní strana je vybavena sklem Gorilla Glass, což znamená, že telefon se lépe drží a lépe odolává poškrábání než jeho předchůdce a předchozí modely Galaxy A5x s plastovou zadní stranou.

Jasnější displej a hlasitější reproduktory

Galaxy A54 5G se chlubí i jasnějším displejem. Jeho jas podle Samsungu dosahuje až 1000 nitů (u předchůdce to bylo 800 nitů). Díky funkci Vision Booster dokáže navíc zobrazovat přesnější barvy při vysokém okolním osvětlení. Displej má jinak úhlopříčku 6,4 palců, rozlišení FHD+, obnovovací frekvenci 120 Hz (ta je adaptivní a podle potřeby se přepíná mezi 120 a 60 Hz), podporu formátu HDR10+ a certifikaci SGS pro redukci modrého záření.

Kromě toho má telefon vylepšené stereo reproduktory. Samsung tvrdí, že jsou nyní hlasitější a že mají hlubší basy.

Wi-Fi 6 pro rychlejší streamování a hraní her

Galaxy A54 5G podporuje standard Wi-Fi 6, což znamená, že streamování videa ve vysokém rozlišení na platformách jako Disney+, Netflix, Prime Video či YouTube bude rychlejší. Lepší bude i hraní on-line her (pokud tedy máte rychlé internetové připojení s routerem podporujícím Wi-Fi 6). Konektivita telefonu kromě toho zahrnuje GPS, 5G, Bluetooth 5.3, NFC a konektor USB-C 2.0.

Dnes nejčtenější

.