Zavřít reklamu

Samsung oznámil tři telefony střední třídy z řady Galaxy A, která se vyznačuje tím, že se snaží přejímat technologie nejvyspělejších smartphonů a poskytnout je i těm, kteří nepotřebují hned to nejlepší. Galaxy A54 5G je v tomto jasný lídr. Není to totiž jen o designu objektivů a skleněným zádům. 

Ano, vzhled je samozřejmě to, co vidíme jako první a skleněná záda dávají telefonu jistý punc luxusu převzatého z nejvyšší třídy, není to ale jen o tomto. Galaxy A54 5G toho totiž přejímá mnohem více. Vezměte si například technologii Vision Booster, tedy technologii mapování tónů pro lepší viditelnost proti silnému osvětlení ve venkovním prostředí.

Ta byla představena teprve v loňském roce u řady vlajkových lodí Galaxy S22 a nyní je k dispozici už ve střední třídě (disponuje jí i Galaxy A34 5G). Nejenže jsou nové displeje jasnější a barevně přesnější, jsou ale také šetrnější k zraku díky značnému snížení škodlivého modrého světla.

Netřeba dodávat, že emise modrého světla jsou jen zřídka zmíněny v tiskových zprávách smartphonů nižších řad. Galaxy A54 a A34 tak dokonce nesou certifikaci SGS EyeCare, kdy je obsah vyzařovaného modrého světla méně než 6,5 % (loni byla 12,5 %). Adaptivní obnovovací frekvence je jen třešničkou, i když není v takovém rozsahu a samotné funkčnosti jako u řady S, je fajn, že zde je.

Společnost Samsung dále vylepšila noční fotografování, automatické ostření a OIS. Jeho rozsah má nyní 1,5 stupňů, což je mimochodem stejné, jako je tomu právě u S23. Galaxy A53 5G měl rozsah jen 0,95 stupňů. Zároveň je zde lepší zvuk s obohaceným stereo zvukem a hlubším podáním basů prostřednictvím Dolby Atmos a jasnějšími hlasovými/video hovory pomocí funkce Voice Focus. Celek dělají detaily, a všechny tyto vlastnosti byly dosud výsadou jen nejvyšších řad. K tomu je zde ještě eSIM nebo dokonce Wi-Fi 6.

Právě Galaxy A54 5G by mohl být předzvěstí toho, co přijde dále. Jako jasným posunem se zdá být přítomnost bezdrátového nabíjení a hliníkového rámu. Uvidíme, jestli se dočkáme příští rok. Je nicméně fakt, že toto místo by mohlo patřit spíše modelu S23 FE.

Galaxy A54 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.