Zavřít reklamu

Populární YouTube kanál PhoneBuff, zaměřený na důkladné testy smartphonů, je zpět s dalším soubojem mezi telefony Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max. Tentokrát aktuální nejvyšší „vlajky“ Samsungu a Applu prošly praktickým testem baterie. Nepřekvapivě vyhrál zástupce cupertinského giganta, jehož telefony jsou v této disciplíně tradičně silné, zástupce korejského obra si však vedl mnohem lépe než jakýkoli jiný předchozí androidový telefon.

Kanál PhoneBuff předtím provedl test pádu, z něhož vyšel lépe Galaxy S23 Ultra. Obě zařízení se utkala i v rychlostním testu, kde byly jejich síly maximálně vyrovnané.

Nyní se Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max utkaly v důkladném testu výdrže baterie. I přes nižší kapacitu baterie (4323 vs. 5000 mAh) v něm vyhrála druhá zmíněná „vlajka“. Není to ovšem nijak překvapivé, protože v této oblasti mají iPhony oproti telefonům s Androidem tradičně navrch, a to díky vlastními silami navrženému hardwaru a softwaru a značně omezenému multitaskingu. Konkrétně vydržel iPhone 14 Pro Max na jedno nabití 27 hodin a 44 minut, o 38 minut déle než Galaxy S23 Ultra. To pro novou Ultru není vůbec špatný výsledek, když vezmeme v úvahu, jak poměrně jednoznačně androidové smartphony v minulosti s iPhony v podobných testech prohrávaly.

Tento test každopádně znovu ukázal, jak dosažení lepších výsledků pomáhá vlastní hardware a software vyladěný pro určité zařízení. To je něco, čemu mohou androidová zařízení jen těžko konkurovat.

Dnes nejčtenější

.