Zavřít reklamu

Mnozí sice řadu Galaxy S23 stále kritizují za to, kolik málo novinek přinesla. Jenže nejde jen o to předvádět nové technologie, jako vylepšovat ty stávající. A jak zejména Galaxy S23 Ultra ukazuje, daří se mu na všech frontách. Nyní třeba i v testu odolnosti, ve kterém vlajka Samsungu překonala odolnost iPhonu 14 Pro Max. 

Již jsme vás informovali o tom, jak Galaxy S23 Ultra překonal v testu rychlosti právě iPhone 14 Pro Max, tedy aktuální vlajkový model Applu. YouTube kanál PhoneBuff nyní postavil oba tyto největší rivaly proti sobě v testu odolnosti. A i když má řešení Samsungu hliníkový rám, a to Applu ocelový, vyhrál v něm právě Samsung. Vděčí za to především sklu Gorilla Glass Victus 2, kdežto iPhone 14 Pro Max má z čelní strany sklo Ceramic Shield a ze zadní pouze Dual-Iontové sklo, které mu vlastně souboj prohrálo.

Test měl čtyři kola zátěžových zkoušek a abychom Samsungu nenadržovali, je pravda, že v určitých ohledech jej iPhone překonal. Konečný součet ale hraje do karet právě Galaxy S23 Ultra. První kolo třeba testovalo pád na záda, druhé na hranu telefonu, třetí na displej. Po vyhodnocení ve všech čtyř kol získal Galaxy S23 Ultra 38 bodů, tedy o dva více než iPhone. Jasně profituje z odolnosti skla, a kdyby mu Samsung dal ocelová rám, byl by nedostižný.

Pořád ale samozřejmě platí, že i Galaxy S23 Ultra je jen telefon, který je z přední i zadní strany krytý sklem, které je náchylné na poškození. Proto je vhodné jej také patřičně chránit nejen sklem na displej, ale třeba i patřičným krytem.

Kryty na Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.