Zavřít reklamu

Řada Galaxy S23 má úžasnou výdrž baterie, podle zahraničních médií dokonce takovou, jakou u špičkového zařízení s Androidem nikdo nečekal. Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra jasně vedou, ale i malý Galaxy S23 si vede mnohem lépe než ostatní telefony stejné velikosti. Chcete-li však z novinek Samsungu dostat ještě více, můžete. 

Nejnovější telefony Samsungu jsou obvykle dodávány s přizpůsobitelným režimem úspory energie, který vám umožní individuálně vybrat ty funkce, které chcete vypnout, když jrežim zapnete. Ten má ale vedlejší efekt – deaktivuje totiž 120Hz obnovovací frekvenci displeje a sníží ji na polovinu, což se odrazí na subjektivní plynulosti používání zařízení.

Existuje však způsob, jak zkusit z Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra vymáčknout trochu delší výdrž baterie, aniž byste úsporný režim aktivovali. Můžete to udělat změnou výkonnostního profilu telefonu tak, aby čip Snapdragon 8 Gen 2 neběžel na plný plyn, a přitom vám stále poskytoval takový, který pro svou práci s telefonem potřebujete. Zůstane vám přitom jak 120 Hz tak třeba 5G atd.

Dříve Samsung umožňoval vybrat si mezi různými výkonnostními profily pomocí rychlých přepínačů na navigační liště, ale nyní je tomu jinak. Od loňského roku je zde možnost vybírat jen mezi Standardním a Lehkým. Důležitá je zde druhá zmíněná možnost, díky které telefon upřednostňuje výdrž baterie a účinnost chlazení. Standardní je samozřejmě nejlepší, protože nabízí nejvyváženější výkon, ale protože ani jedna z těchto možností neovlivňuje hry, možná se budete chtít přepnout právě do lehkého režimu proto, abyste si prodloužili délku použití zařízení na jedno jeho nabití. 

Jak aktivovat Lehký profil výkonu Galaxy S23 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte Péče o baterii a zařízení. 
  • Klepněte na nabídku Baterie. 
  • Sjeďte dolů a vyberte Další nastavení baterie. 
  • Zvolte nabídku Profil výkonu. 

Zde si vyberte ten požadovaný. V případě šetření energie baterie tedy Lehký. Bohužel je to trošku kostrbatý přístup k funkci, kterou můžete používat častěji a jistě by se hodil přepínač v rychlém panelu spuštění. Po aktivaci lehkého profilu klesne výkon vašeho zařízení cca o 20 %, nemá to však vliv na hry, kde k tomu slouží funkce Game Booster.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. u Mobil Pohotovost

Dnes nejčtenější

.