Zavřít reklamu

Nová vlajková řada Samsungu Galaxy S23 získává po celém světě uznání od odborníků i spotřebitelů. Model S23 Ultra dokonce překonal některé rekordy ve výdrži baterie v segmentu špičkových Androidů a dostal se poměrně blízko k překonání iPhonu. Nyní se mu podařilo to, co žádnému jinému smartphonu s Androidem za posledních několik let: je stejně rychlý jako nejnovější iPhone.

Populární YouTube kanál PhoneBuff, který provádí extrémně metodické testy smartphonů, postavil Galaxy S23 Ultra proti iPhonu 14 Pro Max, aby zjistil, které zařízení je právě nyní nejrychlejší na světě. Test zahrnoval otevření řady aplikací a her a jejich použití ve dvou kolech. První kolo je navrženo tak, aby se zjistilo, který telefon má nejvyšší hrubý výkon, zatímco druhé je zaměřeno na správu operační paměti.

První kolo vyhrála aktuálně nejvyšší „vlajka“ korejského giganta, což je u androidového telefonu vskutku vzácný počin. Byla o dvě sekundy rychlejší než iPhone 14 Pro Max. Ve druhém kole se zástupce Applu trochu vzchopil, přesto test skončil remízou. To ukazuje, jak velký skok Samsung udělal ve srovnání s řadou Galaxy S22, kterou poháněl problematický čipset Snapdragon 8 Gen 1, u nás Exynos 2200. Připomeňme, že řada Galaxy S23 používá přetaktovanou verzi čipu Snapdragon 8 Gen 2 s názvem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

Oba telefony disponují 4nm čipsety. Galaxy S23 Ultra má 12 GB operační paměti typu LPPDR5 a úložiště UFS 4.0, zatímco iPhone 14 Pro Max dostal do vínku 6 GB operační paměti stejného typu a úložiště NVMe. Zástupce Samsungu má oproti konkurentovi cupertinského obra jemnější rozlišení displeje (3088 x 1440 vs. 2796 x 1290 px).

Příští rok však může Samsung zaostávat, jelikož se očekává, že Apple přijde s 3nm čipsetem vyráběným společností TSMC, zatímco Qualcomm možná zůstane u 4nm technologie TSMC.

Dnes nejčtenější

.