Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali, že někteří uživatelé telefonu Galaxy S23 Ultra si stěžují na to, že se nemohou připojit ke své domácí Wi-Fi síti. Nyní vyšlo najevo, že problém má snadné řešení, byť ne permanentní, na němž Samsung již podle všeho pracuje.

Pokud jste se s tímto problémem u svého Galaxy S23 Ultra setkali (případně u modelů Galaxy S23 a S23+, u kterých byl taktéž zaznamenán, byť v menší míře), vyřešíte jej, alespoň tedy dočasně, velmi jednoduše: jděte do nastavení vašeho Wi-Fi routeru, jestli podporuje Wi-Fi 6, a toto nastavení vypněte.

Každý router má své vlastní uživatelské rozhraní, takže možnost vypnutí Wi-Fi 6 nemusí být patrná hned. Pokud si nejste jisti, jak na to, pomůže vám vyhledávač Google. Například u routerů společnosti Asus se tato možnost nachází v nabídce Wireless (Bezdrátové připojení) v rámci menu Advanced Settings (Pokročilé nastavení) a má přepínač vedle možnosti s názvem 802.11ax/WiFi 6 mode.

V tuto chvíli není jasné, čím je tento problém způsoben, jen to, že postihuje telefony řady Galaxy S23. Ty softwarově běží na z Androidu 13 vycházející nadstavbě One UI 5.1, takže teoreticky by mohly být postiženy i zařízení, která byla posléze na Android 13/One UI 5.1 aktualizována. Dotčení uživatelé tak mohou doufat, že Samsung brzy dodá trvalé řešení. Není vyloučeno, že bude součástí březnové bezpečnostní aktualizace.

Dnes nejčtenější

.