Zavřít reklamu

Vyhledávač Google je zcela jistě nejznámějším internetovým vyhledávačem na světě. Pomocí něj najdete prakticky cokoli, co vás napadne, od nejlevnějšího Samsungu přes novinky z vašeho oboru po recept na váš oblíbený moučník od babičky. Nemusíte ani přecházet do vyhledávače na adrese google.com, váš dotaz stačí zadat do adresního řádku vašeho prohlížeče (pokud v něm jako výchozí nemáte nastavený jiný vyhledávač). Věděli jste ale, že ve vyhledávači amerického softwarového obra můžete dělat mnohem více než jen vyhledávat? Zde je 6 věcí, které byste určitě měli vyzkoušet.

OfflineDino.com

Ponořte se do nostalgie slavné hry s dinosaury bez internetu z prohlížeče Google Chrome, kterou máte přímo na dosah ruky. Vyzvěte sami sebe k překonání svého nejvyššího skóre při překonávání překážek a překážek. Ať už zabíjíte čas, nebo hledáte zábavné a návykové rozptýlení, OfflineDino.com  vám přináší klasickou herní radost, ať jste kdekoli. Připravte se na skákání, uhýbání a prohánění se pixelovou krajinou a užijte si nekonečné hodiny vzrušení při běhu s dinosaury. Hrajte nyní a nechte prehistorické dobrodružství začít!“ – Samozřejmě si to musíte přeložit.

Hod mincí či kostkou

Nemůžete se v nějaké situaci rozhodnout a chtěli byste si hodit mincí, jenže u sebe zrovna žádnou nemáte? Nevadí, Google vám s tím pomůže. Stačí do vyhledávače či adresního řádku zadat hod mincí. První hod se provede ihned po napsání těchto slov, poté si mincí můžete hodit sami. Kromě mince si můžete hodit i kostkou. V tomto případě do vyhledávače či adresního řádku zadejte hod kostkou.

Převod měn

Vyhledávač Google vám může posloužit i jako převodník měn. Řekněme, že chcete na koruny převést 149 eur. Stačí zadat (opět do vyhledávače či adresního řádku) 149 eur a Google obratem provede převod. Pokud chcete převést cizí měnu na jinou cizí měnu, použijte následující vzorec: x první měna = ? druhá měna. Pokud chcete například převést 2 500 eur na britskou libru, zadejte 2500 eur = ? GBP.

Odpočítávání a stopky

Vyhledávač Google můžete použít také jako odpočítávadlo. To se může hodit například v případě, kdy máte na nějaký úkol vymezený čas. Stačí jen zadat set timer for a za tím čas v sekundách, minutách, hodinách či dnech anglicky, takže například set timer for one hour, pokud chcete časovač nastavit na jednu hodinu. Na stejné stránce můžete využít i stopky.

Výběr barvy

Tato funkce přijde vhod především grafikům, designérům či webdesignérům. Po zadání dotazu výběr barvy se vám zobrazí miniaplikace, která vám umožní si namíchat barvu podle svého. Můžete si ji namíchat pomocí palety nebo zadáním hodnot u barevných modelů HEX, RGB, CMYL, HSV a HSL.

vyber_barvy_Google_2

Vyhledávání pomocí obrázků

Věděli jste, že v Googlu můžete vyhledávat i pomocí obrázků? Do vyhledávače nahrajete obrázek (či odkaz na něj), načež se vám zobrazí různé odkazy, které s ním souvisejí, případně podobné obrázky. Pomocí obrázků začnete vyhledávat kliknutím na ikonu fotoaparátu ve vyhledávacím poli. Pokud je v obrázku text, můžete jej do vyhledávače zkopírovat a vyhledat, nechat si jej přehrát či přeložit.

Dinosauří hra

Asi každý z vás se setkal s obrazovkou s nápisem „Nejste připojeni k internetu“ při výpadku připojení. Na této obrazovce se objevuje dnes už slavný internetový mem – malý dinosaurus. Stačí stisknout mezerník a spustit jednoduchou plošinovku typu endless runner. Hru si můžete zahrát, i když jste on-line, stačí jen do vyhledávače či adresního řádku zadat dino game a kliknout na první odkaz, co se objeví (a poté zmáčknout mezerník).

Dnes nejčtenější

.