Zavřít reklamu

Galaxy S23 Ultra je třetím telefonem řady S podporujícím dotykové pero S Pen a druhým, který má pro ně vyhrazenou šachtu. Pero musí být malé, aby se do telefonu vešlo, také se však snáze ztratí. Bez ohledu na to, jak jste opatrní, někteří uživatelé stylus nevyhnutelně někam „zašantročí“. Pokud se vám to stane, co bude následovat? Naštěstí není těžké si obstarat náhradu.

Lze u Galaxy S23 Ultra vyměnit stylus?

Samsung ve svém on-line obchodě prodává náhradní stylusy ve čtyřech základních barvách telefonu: černé, krémové, zelené a světle fialové. To je fajn pro většinu zákazníků, kteří si zakoupili některou z těchto barev, ale ty, kteří si koupili exkluzivní barevnou variantu Samsungu, to staví do obtížné pozice. U nás to však problém není, protože exkluzivní varianty aktuálně nejvyšší „vlajky“ korejského obra (tedy grafitová a červená) u nás dostupné nejsou. Náhradní S Pen pro S22 Ultra můžete koupit zde, pro S23 Ultra zde.

Co S Pen Pro?

Pokud rádi používáte S Pen na více zařízeních Galaxy, nejlepší volbou je S Pen Pro. I když nemůže nahradit přenosnost zabudovaného stylusu, jeho větší velikost jej činí pohodlnějším pro delší používání a má všechny funkce jako pero, které se dodává s Galaxy S23 Ultra. Dokonce má režim pro skládačky, díky němuž je kompatibilní se třetí a čtvrtou generací Galaxy Z Foldu. Jeho jedinou nevýhodou je jeho nepraktičnost skladování a nutnost jej dobíjet pomocí USB-C kabelu. Koupit jej můžete například zde.

Jak najít váš S Pen

Dát za stylus 1 400, resp. přes dva 2 tisíce korun, není zrovna málo, takže je lepší udělat vše pro to, abyste náhradu vůbec nepotřebovali. Naštěstí má Galaxy S23 Ultra zabudovanou softwarovou funkci, která ztrátu S Penu ztěžuje.

Galaxy S23 Ultra má systém, který vás může varovat, pokud si myslí, že jste S Pen někde zapomněli. Pokud jej například ze zařízení odeberete a telefon zamknete a začnete odcházet, váš S23 Ultra zabzučí a zeptá se vás, jestli máte S Pen u sebe. Tuto funkci s názvem Upozornit, když S Pen zůstane zapnete v Nastavení→Rozšířené funkce→S Pen→Další nastavení pera S Pen→Upozornit, když S Pen zůstane.

Dnes nejčtenější

.