Zavřít reklamu

S novou vlajkovou řadou Galaxy S23 se Samsung trefil do černého. Jedním z hlavních důvodů jejího úspěchu je to, že používá na všech trzích čipset Qualcommu, konkrétně přetaktovanou verzi Snapdragonu 8 Gen 2 s přízviskem „For Galaxy“. Nyní se v éteru objevila zpráva, že korejský technologický gigant se znovu pustil do vývoje vlastních procesorových jader, kterých se před lety vzdal ve prospěch jader od společnosti Arm.

Web Business Korea přišel se zprávou, že Samsung, přesněji řečeno jeho největší divize Samsung Electronics, vytvořila interní tým vedený inženýrem Rahulem Tulim, který se má věnovat navrhování vlastních procesorových jader. Tuli byl dříve vedoucím vývojářem ve společnosti AMD, kde pracoval na různých projektech souvisejících s procesory. Web dodává, že první novodobé procesory Samsungu by mohly spatřit světlo světa v roce 2027.

Samsung zprávu o vývoji vlastních procesorových jader ale popřel. „Nedávná zpráva v médiích, že společnost Samsung vytvořila interní tým věnující se vývoji procesorových jader, není pravdivá. Již dlouho máme několik interních týmů odpovědných za vývoj a optimalizaci procesorů, přičemž neustále nabíráme globální talenty z relevantních oborů,“ uvedl korejský obr v prohlášení.

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že Samsung vyvíjí čipset příští generace, který by měl exkluzivně používat špičková zařízení Galaxy. Společnost jej údajně plánuje představit v roce 2025. Do té doby by její „vlajky“ měly pohánět čipy Qualcommu. Na čipsetu údajně pracuje specializovaný tým v rámci mobilní divize Samsung MX, který si prý klade za cíl vyřešit dlouholeté „bolesti“ čipů Samsungu, jimiž jsou v porovnání se Snapdragony nižší energetická efektivita (vedoucí v dlouhodobé zátěži k nepříjemnému přehřívání) i výkon.

Dnes nejčtenější

.