Zavřít reklamu

Smartphonový trh zažívá jeden z nejhorších propadů v historii, když dodávky za loňský rok globálně klesly o více než 11 %. Pokles se nevyhnul ani Samsungu, který v roce 2022 dodal na trh o téměř 16 % méně telefonů než předloni. Korejský obr tak hodně sází na svou novou vlajkovou řadu Galaxy S23. A jak naznačují údaje o předobjednávkách z celého světa, tato sázka se mu začíná vyplácet.

Začněme nejprve v Asii, což je domovský kontinent Samsungu. Ve srovnání s řadou Galaxy S22 prodala letošní řada Galaxy S23 během předobjednávkového období na Tchaj-wanu minimálně o 10 % více kusů. Růst byl ještě silnější v Indii, která zaznamenala dvakrát více předobjednávek než loni, včetně 140 tisíc prodaných kusů během prvních dvou dnů.

V Jižní Koreji byly předobjednávkové nabídky pro řadu Galaxy S23 k dispozici po dobu 7 dní a Samsung během tohoto období prodal rekordních 1,09 milionu telefonů, což je ve srovnání s předobjednávkami řady Galaxy S22 o 8 % více. Největší podíl na předobjednávkách letošní vlajkové řady měl model S23 Ultra, a to konkrétně 60 % (neboli 650 tisíc kusů). Podíl standardního modelu činil 23 % a „pluskového“ 17 %.

Zatím jedinou evropskou zemí, kde Samsung u řady Galaxy S23 zveřejnil prodejní čísla, je Francie, kde se počet předobjednávek od 1.–16. února oproti stejnému období loňského roku téměř zdvojnásobil. Již řada Galaxy S22 v zemi zaznamenala dvojnásobný počet předobjednávek oproti řadě Galaxy S21, což znamená, že letošních modelů se prodalo skoro čtyřikrát více než předloňských „vlajek“.

Co se týče Jižní Ameriky, tam byly předobjednávky Galaxy S23 o 50 % vyšší než loni, a to především díky tomu, že nové vlajkové lodě byly vůbec poprvé zpřístupněny v den uvedení na trh v Brazílii. Prodeje byly sledovány od 1.–13. února, během kteréhožto období tvořil model S23 Ultra 59 % předobjednávek v regionu.

Samsung zatím neoznámil předobjednávková čísla v USA, s ohledem na zbytek světa však můžeme předpokládat, že i zde byl nejžádanějším modelem S23 Ultra. O tom, že je aktuálně nejvyšší vlajková loď korejského giganta skutečně „žhavým“ zbožím, svědčí koneckonců i to, že u nás byly její zásoby během předobjednávkového období zcela rozebrány.

Dnes nejčtenější

.