Zavřít reklamu

Jak jistě víte, novou vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 pohání čipset Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy. Jde o čip exkluzivně určený pro smartphony korejského obra, který je rychlejší než standardní Snapdragon 8 Gen 2. Tento čip nyní v populárním benchmarku překonal veškeré rekordy, díky čemuž se Galaxy S23 Ultra stal nejrychlejším Android smartphonem na světě.

Uživatel Twitteru vystupující na něm pod jménem Golden Reviewer zveřejnil obrázek, který ukazuje, že Galaxy S23 Ultra v benchmarku Geekbench 5 v testu jednoho jádra získal 1604 bodů a ve vícejádrovém 5311 bodů. Tak vysokého skóre žádný telefon s Androidem nikdy předtím nedosáhl. To znamená, že nová nejvyšší „vlajka“ korejského giganta je extrémně rychlá a že splní jakýkoli úkol během okamžiku.

Pro srovnání: další nejrychlejší Android telefon – Nubia Red Magic 8 Pro – v Geekbenchi 5 získal 1486, resp. 5211 bodů. Tento smartphone je pomalejší než Galaxy S23 Ultra, i když disponuje mnohem robustnějším chlazením pro standardní Snapdragon 8 Gen 2.

Telefony řady Galaxy S23 se chlubí velkými výparníkovými komorami pro efektivní mechanismus odvodu tepla. Navíc výše taktovaná jádra jejich čipsetu fungují bezvadně a oproti čipu Snapdragon 8 Gen 1 zdaleka tolik neškrtí výkon. Rychlejší čip, výkonnější chladicí systém a optimalizovaný software tak poskytují výkon, který nemá obdoby. Myslíte, že s Exynosem by něco takového bylo možné?

Dnes nejčtenější

.