Zavřít reklamu

Již delší dobu se spekuluje o tom, že příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 bude pohánět speciální verze čipu Snapdragon 8 Gen 2. Neoficiální zprávy také naznačily, že se bude jmenovat Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform For Galaxy. Jeho skutečný název nyní odkryl uniklý obrázek.

Podle obrázku, který zveřejnil legendární leaker Roland Quandt, bude řada Galaxy S23 používat čipset Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy. Jeho název tedy nakonec bude o něco kratší než ten, o kterém se zmiňovaly neoficiální zprávy. Vedle něj pronikl do éteru obrázek propagující výkon modelu S23 Ultra, který odhaluje určitou formu optimalizace pro androidovou závodní hru Wreckfest, která je pro speciální čip Galaxy S23 exkluzivní.

Předchozí úniky tvrdily, že Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy je přetaktovanou verzí čipu Snapdragon 8 Gen 2. Konkrétně má mít hlavní jádro taktovano na 3,36 GHz (z 3,2 GHz) a grafický čip Adreno 740 na 719 MHz (z 680 MHz). Jak velký výkonnostní rozdíl mezi oběma čipy bude, o tom můžeme v tuto chvíli jen spekulovat. Jak jsme informovali minulý týden, Samsung by měl speciální verzi Snapdragonu použít i příští rok.

Řada Galaxy S23 bude uvedena na scénu již ve středu. Spolu s ní Samsung podle všeho představí i novou řadu notebooků Galaxy Book3.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.