Zavřít reklamu

Samsung již nějakou dobu prodává hodinkovou řadu Galaxy Watch5. V recenzích jsme ji sice chválili (viz zde a zde), jsou však uživatelé, kterým nemusí vyhovovat operační systém Wear OS, jistá omezení (některé funkce jsou exkluzivní pro telefony Galaxy) nebo třeba vysoká cena. Naštěstí na trhu existuje celá řada schopných alternativ. My jsme vybrali pět nejlepších.

Garmin Venu 2 Plus

Hodinky Garmin Venu 2 Plus Slate/Black Band se hodí pro muže i ženy, a to zejména sportovce/sportovkyně. Nabízejí 1,3palcový AMOLED displej, podporu režimu Always-On, GPS, barometr, oxymetr, vodotěsnost 50 m, NFC platby přes službu Garmin Play, umožňují provádět hovory (přes spárovaný telefon v dosahu Bluetooth) a přehrávat hudbu a umějí měřit tep a sledovat spánek. Jsou vhodné na běh, cyklistiku, jógu nebo plavání. Na jedno nabití vydrží až 240 hodin. Dostupné jsou kromě černé v bílé, hnědé a šedé barvě a prodávají se za 9 329 Kč.

Garmin Venu 2 Plus S koupíte zde

Garmin Fenix 6X Pro Glass

Hodinky Garmin Fenix 6X Pro Glass Black/Black Band jsou taktéž vhodné na sport, především pak na běh, cyklistiku nebo golf. Pyšní se velkým 1,4palcovým displejem, vodotěsností 100 m, optickým měřením srdečního tepu a okysličení krve (tep měří i pod vodou), tříosým kompasem, gyroskopem, barometrickým výškoměrem a velmi dlouhou výdrží baterie – až 80 dnů v úsporném režimu, až 21 dnů v režimu chytrých hodinek, až 60 hodin při zapnuté GPS a až 15 hodin při zapnuté GPS a hudbě. Stojí 10 890 Kč.

Garmin Fenix 6X Pro Glass koupíte zde

Fitbit Versa 4

Dále tu máme hodinky Fitbit Versa 4 Black/Graphite, které zaujmou velmi dobrým poměrem kvality a ceny a které se nehodí jen na sport. Nabízejí bez nadsázky obrovský 1,58palcový displej s podporou režimu Always-On, GPS, vodotěsnost 50 m, odolné pouzdro z hliníku a na jedno nabití vydrží 144 hodin. Kromě černé jsou dostupné v modré, červené a vínové barvě. Mohou být vaše za 5 590 Kč.

Fitbit Versa 4 koupíte zde

TicWatch Pro 3 Ultra GPS

Další alternativou jsou hodinky TicWatch Pro 3 Ultra GPS Black, které zaujmou dlouhou výdrží baterie (až 1080 h), odolností vůči vodě a prachu podle standardu IP68 nebo AMOLED Retina displejem s úhlopříčkou 1,4 palců a vysokým rozlišením 454 x 454 px. Kromě toho do vínku dostaly pokročilé senzory pro přesné měření tepu a nasycení krve kyslíkem, sledování spánku, funkci TicHearing měřící hluk z okolí a upozorňující vás na možné poškození sluchových orgánů, NFC platby prostřednictvím služby Google Pay a možnost telefonovat přes spárovaný telefon a přehrávat hudbu. Jejich cena je 4 550 Kč.

TicWatch Pro 3 Ultra GPS koupíte zde

Galaxy Watch4 Classic

Pokud vám na nových hodinkách Samsungu chybí otočná luneta, ideální alternativou je loňský model Galaxy Watch4 Classic. Hodinky mají špičkový 1,4palcový Super AMOLED displej, oxymetr, barometr, GPS, voděodolnost 50 m, možnost telefonovat přes spárovaný telefon a přehrávat hudbu a pokročilé zdravotní funkce jako měření okysličené krve, měření EKG nebo sledování menstruačního cyklu. Nechybí ani funkce virtuálního trenéra, detekce pádu a SOS tlačítko. Na jedno nabití hodinky vydrží 40 hodin. Nabízejí se v černé či stříbrné barvě a stojí 9 990 Kč.

Galaxy Watch4 Classic koupíte zde

Dnes nejčtenější

.