Zavřít reklamu

Když Samsung představil chytré hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro, slíbil, že budou podporovat sledování tělesné teploty, funkce však do této doby nebyla zcela dopracována (lépe řečeno byl příslušný senzor používán pro jiné účely). Nyní korejský obr oznámil její příchod, a to i do Česka.

Sledování tělesné teploty může být velmi užitečnou součástí nositelné elektroniky. Zařízení s podporou této funkce může uživateli poskytnout přehled o jeho zdravotních vzorcích a pomoci určit, zda je nemocný či nikoli. Může také poskytnout uživatelkám řadu cenných informací o jejich menstruačním cyklu, jelikož teplota těla je jeho hlavním ukazatelem.

Samsung oznámil, že senzor teploty na Galaxy Watch5 a Watch5 Pro bude odemčen a použit právě pro sledování menstruačního cyklu. K tomu bude využita funkce Cycle Tracking v aplikaci Samsung Health, kterou nedávno schválil jihokorejský Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. Funkce Cycle Tracking bude na hodinkách využívat stejný algoritmus, jaký používá aplikace třetí strany Natural Cycles. Pomocí infračerveného kožního teplotního senzoru bude tato funkce schopna zpracovat informace o menstruačním cyklu a také základní údaje o teplotě pokožky.

Nová funkce sledování tělesné teploty na řadu Galaxy Watch5 dorazí ve druhém čtvrtletí letošního roku. Kromě Česka a Jižní Koreje bude dostupná v dalších 30 zemích, včetně Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Francie, Itálie, Švýcarska, Španělska, Dánska, Norska, Švédska, Finska, pobaltských států, Velké Británie či USA.

Hodinky řady Galaxy Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.