Zavřít reklamu

Příští „hlavní“ skládací smartphone Samsungu Galaxy Z Fold5 bude mít nepochybně podporu dotykového pera S Pen. Mezi fanoušky korejského obra existovala naděje, že to bude konečně první skládačka, která bude mít pro S Pen vyhrazený slot. Podle nové zprávy na to však můžeme zapomenout.

Podle nové zprávy korejského webu ET News citovaného serverem SamMobile Galaxy Z Fold5 šachtu na stylus mít nebude. Samsung měl prý plány na její přítomnost, musel je však opustit, protože uvnitř zařízení nemohl vytvořit dostatek místa. Jedinou možností by bylo zvětšit rozměry telefonu a to je prý krok, který společnost v tuto chvíli nechce činit.

Jak SamMobile poznamenává, další možností by bylo S Pen ztenčit, tím by se však podle něj snížil pocit „pera na papíře“, kterého chce Samsung se svým stylusem dosáhnout. V „kuloárech“ se také říká, že vybudování slotu pro S Pen zvyšuje výrobní náklady, takže Samsung by si buď musel snížit marže, nebo zvýšit cenu pro zákazníky.

Příští Fold by jinak měl mít nový design pantu nebo podstatně vyšší rozlišení hlavního fotoaparátu. Spolu s pátou generací véčkové skládačky Galaxy Z Flip bude podle všeho představen v létě.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.