Zavřít reklamu

Na papíře jsou modely řady Galaxy S23 jedny z nejodolnějších „neodolných“ telefonů, jaké kdy Samsung vyrobil. Vybavil je špičkovými materiály, jako je odolný hliníkový rám Armor Aluminum, který obepíná celý jejich obvod, odolností proti vodě a prachu dle standardu IP68 či ochranným sklem Gorilla Glass Victus 2 na přední i zadní straně.

O to více překvapí, jak si vedl model S23+ při testu pádu, jejž provedl známý technologický YouTube kanál PBKreviews. Telefon nepřežil již svůj první pád, což se od takového zařízení zrovna neočekává. Je však třeba brát v potaz, že k většině náhodných pádů telefonu dochází tak, že zařízení spadne na jeden ze svých rohů, a ne displejem dolů. Tento způsob testování tak můžeme označit přinejmenším za diskutabilní.

Test youtubera z kanálu PBKreviews každopádně odhalil promáčkliny, praskliny a škrábance na předním i zadním skleněném panelu. Promáčkliny se objevily i na rámu Armor Aluminum. I přes poměrně vážná poškození však telefon nadále fungoval bez problémů.

Jinými slovy řečeno je dobré i prémiový smartphone chlubící se na papíře vysokou odolností adekvátně chránit. Pro „pluskový“ a základní model řady Galaxy S23 můžeme doporučit tyto obaly, pro ten nejvyšší pak tyto.

Související články

Dnes nejčtenější

.