Zavřít reklamu

Nejvyšší model nové vlajkové řady Samsungu, tedy Galaxy S23 Ultra, byl podroben dvěma testům odolnosti, přičemž součástí toho prvního byla rozborka. Jak si v testech populárních youtuberů z kanálů PBKreviews a JerryRigEverything vedl?

První test youtubera z kanálu PBKreviews potvrdil, že Galaxy S23 Ultra si zachovává voděodolnost podle standardu IP68, když vydržel tříminutové ponoření do vody. Další test prověřoval odolnost displeje. Jeho ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2 bez problémů přežilo poškrábání mincí a v testu minerálními „škrabátky“ se první škrábance objevily až od úrovně 8 Mohsovy stupnice. Zadní strana a fotoaparáty vykazují stejnou úroveň odolnosti proti poškrábání.

Dále následoval test odolnosti proti pádu. Telefonu se rozbil displej a praskla záda po pádech na beton z výšky pasu. I přes kosmetické poškození zůstala jeho obrazovka a ostatní komponenty plně funkční.

Co se týče rozborky, ta zjistila, že Samsung baterii vybavil poutky, které usnadňují její výměnu. Veškeré flex kabely a konektory jsou úhledně označeny, což také výrazně usnadňuje proces opravy. Můžeme též vidět výparníkovou komoru, která je oproti té v Galaxy S22 Ultra podstatně větší. Youtuber nové Ultře udělil velmi vysoké skóre opravitelnosti – 9/10.

Pokud jde o testy odolnosti youtubera z kanálu JerryRigEverything, ty začínají testem odolnosti displeje vůči poškrábání. První škrábance se na něm objevily na úrovni 6 Mohsovy stupnice, zatímco na úrovni 7 můžeme vidět hlubší rýhy.

Youtuber poté obrazovku po dobu zhruba jedné minuty vystavil otevřenému ohni, který přežila bez úhony. Bez jakýchkoli problémů telefon vydržel i test ohnutí z obou stran, k čemuž dozajista přispěl odolný hliníkový rám.

Podtrženo, sečteno, Galaxy S23 Ultra je velmi odolný smartphone, jeden z nejodolnějších, který si v současnosti můžete pořídit. A ještě odolnější bude, když si k němu koupíte jeden z námi doporučovaných obalů.

Dnes nejčtenější

.