Zavřít reklamu

V hodinkovém systému Wear OS 3, na kterém běží řady Galaxy Watch4 a Watch5 nebo třeba hodinky Pixel Watch, momentálně postrádá mnoho aplikací podporu funkce vždy zapnutého displeje (Always-on Display). Google si to evidentně uvědomuje, protože podporu této funkce nyní přidal – spolu s vylepšeným uživatelským rozhraním – do aplikace Mapy.

Předchozí uživatelské rozhraní ukazovalo mapu s postupnými směrovými pokyny, které se zpřístupnily přejetím obrazovky nahoru. Nyní je zde samostatné zobrazení seznamu s pokyny, které zabírá celou obrazovku. V horní části obrazovky se neobjeví žádná mapa, dokud se nepřepnete do tohoto zobrazení klepnutím na nové tlačítko ve tvaru pilulky ve spodní části.

Když nyní položíte zápěstí, mapa nebo seznam zůstane aktivní. V druhém případě bude další směr viditelně zobrazen, místo aby byl rozmazaný jako dříve.

Google začal minulý týden vydávat novou verzi Map (11.65), zmíněná podpora Always-on displeje a vylepšení uživatelského rozhraní jsou však zaváděny prostřednictvím serverové aktualizace, což znamená, že by do aplikace měly přibýt bez vašeho přičinění. Doufejme, že podporu Always-on displeje na hodinkách s Wear OS 3 dostanou v brzké době další aplikace.

Galaxy Watch se systémem Wear OS koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.