Zavřít reklamu

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro jsou jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Běží na nejnovější verzi systému Wear OS, mají velmi rychlý procesor a skvělou sadu funkcí pro sledování zdraví a fyzické kondice. Neznamená to však, že by byly dokonalé. Samsung by měl letos představit jejich nástupce s pravděpodobným jménem Galaxy Watch6. Zde je pět věcí, které bychom v příštích jeho Galaxy Watch rádi viděli.

Fyzická otočná luneta

Jednou z největších změn u řady Galaxy Watch5 bylo odstranění fyzické otočné lunety. Na starších Galaxy Watch to byla oblíbená funkce a její „zaříznutí“ jsme nejen my litovali. Její používání je velmi návykové (ovládání chytrých hodinek nejen prostřednictvím displeje má prostě něco do sebe), důležitější je však to, že je spolehlivější než kapacitní dotykový rámeček. U Galaxy Watch6 bychom tedy uvítali, kdyby se fyzická otočná luneta vrátila.

Delší výdrž baterie

Galaxy Watch5 oproti předchozí generaci zlepšily výdrž, přičemž slibovaly až 50 hodin na jedno nabití. I když je výdrž baterie rozhodně lepší než u Galaxy Watch4, do „papírové“ hodnoty má poměrně dost daleko. Z našich zkušeností vyplývá, že Galaxy Watch5 vydrží v průměru den až den a půl (se zapnutým sledováním aktivit a GPS).

Pokud chcete opravdovou vícedenní výdrž baterie, budete se muset poohlédnout po modelu Pro, který má však robustnější design, což někomu nemusí vyhovovat. Ať už prostřednictvím větší baterie, efektivnějšího čipsetu, nebo kombinace obojího by měl Samsung přijít na to, jak u Galaxy Watch6 výdrž baterie zvýšit.

Snímač otisků prstů

Senzor otisků prstů je funkcí, kterou si již dlouho přeje nejeden fanoušek chytrých hodinek Samsungu. Vzhledem k tomu, že aplikace jako Peněženka Google vyžadují bezpečnostní opatření, jako je PIN nebo gesto, snímač otisků prstů by pomohl proces odemykání urychlit. Bylo by nám celkem jedno, jestli by šlo o poddisplejový senzor nebo senzor umístěný na boku (třeba mezi dvěma bočními tlačítky). Obáváme se však, že tato funkce je spíše hudbou vzdálenější budoucnosti.

Změny softwaru

Pokud jde o software, Galaxy Watch5 mají jedno z nejlepších uživatelských rozhraní, jaké je možné na chytrých hodinkách najít. I v něm se však občas najde nějaký vrtoch, který může být otravný nebo omezující. Jedním z hlavních důvodů, proč mít chytré hodinky jako prodlouženou ruku smartphonu, jsou notifikace. U Galaxy Watch5 však mohou být často zpožděné, nebo prostě nepřijdou vůbec. I když to pro mnohé může být jen celkem malý problém, doufáme, že jej Samsung dokáže v Galaxy Watch6 opravit.

Kromě toho má Samsung některé funkce sledování zdraví, které jsou stále omezeny jen na jeho smartphony. Abyste mohli využít například funkci měření EKG, musíte použít aplikaci Samsung Health Monitor, která s jinými androidovými telefony než Galaxy nefunguje.

Fotoaparát

Fotoaparát na chytrých hodinkách není úplně běžnou funkcí. Najdeme jej především v dětských hodinkách, kde slouží k tomu, aby rodiče mohli s dětmi zůstat snadno v kontaktu. Samsung už dříve do fotoaparátů na chytrých hodinkách „dělal“, implementace však byla – kulantně řečeno – těžkopádná.

Ve virtuálním prostoru se v poslední době šíří zprávy, že společnost Meta pracuje na chytrých hodinkách s fotoaparátem pro videohovory. Chytré hodinky již umožňují posílat „textovky“ a provádět hovory, takže jediné, co na nich zatím chybí, jsou právě videohovory. Pokud toto někdo dokáže proměnit v realitu, je to Samsung. A vzhledem k jeho vztahu s Googlem by společnosti mohly pro hodinky se systémem Wear OS potenciálně spustit videokomunikační službu Google Meet.

Galaxy Watch5 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.