Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, Google vydal první vývojářské preview Androidu 14. To kromě jiného přináší zpět možnost zobrazit čas strávený na obrazovce ve statistikách využití baterie.

Google přepracoval obrazovku statistik využití baterie v Androidu 12, kterážto změna vedla k nemalému zmatku. Místo zobrazení využití baterie od posledního úplného nabití totiž softwarový obr ukazoval statistiky založené na posledních 24 hodinách.

Pozdější aktualizace tuto změnu zvrátily, přičemž update Android 13 QPR1 na telefony Pixel přinesl změnu, která zobrazuje statistiky od posledního úplného nabití místo posledních 24 hodin. Ale i tak bylo stále poněkud obtížné vidět čas strávený na obrazovce, jejž mnozí uživatelé používají jako klíčovou metriku pro zjištění toho, jak dlouho jejich telefon při aktivním používání vydrží. (Samozřejmě existuje řada dalších faktorů, které k výdrži baterie přispívají, zobrazení času stráveného na obrazovce je nicméně užitečné.)

Google v prvním vývojářském preview Androidu 14 přidal na stránku využití baterie jasně viditelnou sekci Screen time since last full charge (čas strávený na obrazovce od posledního úplného nabití). I když to může vypadat jako drobnost, pro mnoho uživatelů bude tato změna jistě vítaná.

Nová stránka má nyní také rozbalovací nabídku pro zobrazení využití baterie aplikacemi nebo prvky systému. To se od předchozích verzí technicky nezměnilo, rozbalovací nabídka však o trochu lépe ukazuje, jak mezi dvěma sekcemi přepínat.

Dnes nejčtenější

.