Zavřít reklamu

Google ještě před oficiálním představením nových Pixelů a hodinek Pixel Watch vydal druhou betu Androidu 13 QPR1. QPR je zkratkou pro updaty typu Quaterly Platform Release (čtvrtletní platformní aktualizace), které Google představil s Androidem 12. Nejedná se o úplné systémové aktualizace, přinášejí však – na telefony Pixel a pár dalších špičkových smartphonů – několik vybraných změn. Co konkrétně tedy přináší Android 13 QPR1 Beta 2?

I když v tuto chvíli zatím není k dispozici oficiální seznam změn druhé bety Androidu 13 QPR1, někteří testeři a experti na Android, jako je Mishaal Rahman, měli možnost si ji „osahat“. Jednou z největších změn je opětovné přidání statistik využití baterie, které se odpočítávají od posledního nabití místo posledních 24 hodin, jak tomu bylo v Androidu 12. Díky tomu je mnohem snadnější odhadnout, které aplikace jsou pro baterii obzvlášť náročné. Pokud patříte mezi uživatele, kteří svůj telefon obvykle nenabíjejí doplna, nové uživatelské rozhraní vám usnadní vidět historii statistik baterie za více dnů pomocí hodinového a denního grafu.

Další změnou je nová animaci otisků prstů při použití biometrické autentizace. Jde o malý „tweak“, který po dokončení autentizace přidá k umístění otisku prstu značku odškrtnutí, což je užitečné pro to, aby bylo jasné, že se akce podařila. Novinkou je i podpora nové animace pro návrat na domovskou obrazovku pomocí gesta zpět v rámci menu Nastavení.

Menší změny zahrnují nový popis stránky se systémovými jazyky, který vám řekne, jaký užitek vám přinese přidání více jazyků do systému, drobné vylepšení obrazovky pro výběr spořiče obrazovky, změnu tvaru ukazatele průběhu přehrávání v hudebním přehrávači z „puntíku“ na svislou čáru nebo to, že přepínač Show additional information (Zobrazit další informace) nyní umožňuje do spořiče obrazovky přidat další detaily, jako je čas a počasí.

Podle Rahmana Google pracuje na dvou dalších funkcích, které se zatím k betatesterům nedostaly. Jde o funkci s názvem Clear Calling, která má za cíl snížit hluk na pozadí během hovorů, a funkci Safety Center, což má být nové centrum pro skenování virů a kontrolu nastavení zařízení. Obě tyto funkce by se mohly objevit v příští betě Androidu 13 QPR1.

Dnes nejčtenější

.