Zavřít reklamu

Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra se stanou nejodolnějšími „neodolnými“ smartphony, jaké kdy Samsung vytvořil. Jejich rám používá stejný hliníkový materiál (Armor Aluminum) jako loňské modely, chlubí se stejnou odolností proti vodě a prachu, ale disponují novou generací ochrany Gorilla Glass s názvem Gorilla Glass Victus 2.

Někteří skeptici se loni domnívali, že Armor Aluminium je jen reklamní zaříkadlo Samsungu. Každý test odolnosti Galaxy S22 však prokázal, že trojice vlajkových modelů byla s trochou nadsázky postavena jako tank.

Řada Galaxy S23 používá stejný hliníkový materiál. Ten je odolnější vůči poškrábání a pádům než předchozí řešení. A vzhledem k tomu, že nové „vlajky“ korejského giganta mají víceméně stejný design jako loňské modely, lze očekávat, že i ony projdou testy odolnosti na jedničku – o to více, že ​​se mohou pochlubit lepší ochranou displeje.

Nové špičkové telefony mají rovněž certifikaci IP68 pro odolnost proti vodě a prachu. To znamená, že by měly přežít 30 minut v hloubce až 1,5 m a neměly by mít žádné problémy v prašném prostředí. Něco jiného je slaná voda, s žádným telefonem Galaxy, ať již splňuje jakýkoli standard IP, byste se neměli koupat v oceánu.

Ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2 má nabízet stejnou odolnost proti poškrábání jako předchozí generace a zároveň lepší ochranu proti pádům. Jeho výrobce, společnost Corning, nové sklo podle svých slov vyvinula speciálně proto, aby mělo vyšší odolnost vůči pádům na tvrdé povrchy, jako je betonová dlažba. Podtrženo, sečteno, Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra budou těmi nejodolnějšími „běžnými“ smartphony Samsungu, jaké si budete moci koupit.

Dnes nejčtenější

.