Zavřít reklamu

Obvykle se předpokládá, že každá nová generace špičkového telefonu spíše vylepšuje jednotlivé specifikace, než aby je downgradovala. Ohledně bezdrátového nabíjení řady Galaxy S23 ale vznikly jisté zmatky, kdy některá média uváděla 15 W, kterými disponuje i řada Galaxy S22, jiné naopak 10 W. Zeptali jsme se na to českého zastoupení Samsungu a již známe odpověď. 

S rukou na srdci je nutné přiznat, že letošní řada Galaxy S23 nepřinesla tolik vylepšení, v jaké mohli mnozí doufat. I tak je zde ale jasný evoluční posun v designu, kvalitě fotografií a výkonu. Proto nejednoho překvapilo, když se dočetl, že by se mělo bezdrátové nabíjení snížit z 15 na 10 W, když konkurence se snaží tento výkon spíše zvyšovat (až na Apple).

Pokud Samsung sníží rozlišení předního fotoaparátu ze 40 na 12 MPx, může to odůvodnit tím, že bez slučování pixelů budou výsledné fotografie vlastně větší, což dává smysl. Proč ale snižovat výkon bezdrátového nabíjení? Na to sice odpověď neznáme, můžeme ale skutečně potvrdit, že řada Galaxy S23 disponuje pouze a jen 10W FWC 2.0 bezdrátovým nabíjením.

Tato informace přitom není nikde na první dobrou vidět. Tisková zpráva novinek se o bezdrátové nabíjení dokonce jen otřela s prostým konstatováním, že jej obsahuje. Důvod je to prostý, protože prezentovat zhoršení nikdo nechce. Samsung k tomuto ale musel mít dobrý důvod, protože 15W bezdrátové nabíjení je jistým standardem. Na nějaké detailnější vyjádření si ale budeme muset ještě počkat.

Dnes nejčtenější

.