Zavřít reklamu

Poté, co Samsung skončil s řadou Galaxy Note, byl Galaxy S22 Ultra prvním smartphonem řady S, který si osvojil ikonické dotykové pero S Pen. Ve středu představený Galaxy S23 Ultra jde ve stopách svého předchůdce a přichází s S Penem zabudovaným do vyhrazeného slotu. Zlepšila se však nějak jeho technologie?

Galaxy S23 Ultra používá stejnou technologii S Penu jako jeho předchůdce. A i když to někoho může zklamat, je třeba připomenout, že S Pen pro Galaxy S22 Ultra udělal jeden z největších technologických skoků za poslední roky. Jinými slovy řečeno, S Pen pro Galaxy S23 Ultra není žádné „ořezávátko“, i když zůstal stejný jako loni.

Samsung na akci Galaxy Unpacked o S Penu moc nemluvil, což pravděpodobně znamená, že také ani nevylepšil jeho interní hardware. Zdá se však, že letošní S Pen má stejně nízkou latenci 2,8 ms jako loňský model. To velmi pravděpodobně také znamená, že Galaxy S23 Ultra používá stejnou technologii S Penu a vylepšený integrovaný obvod společnosti Wacom jako S22 Ultra. Tento integrovaný obvod používá vícebodový algoritmus, který dokáže předvídat směr, jakým by se S Pen mohl hnout příště.

Pokud jste fanoušky stylusu a uvažujete o novém smartphonu, který má pro něj vyhrazený slot, je Galaxy S23 Ultra vaší nejlepší – a upřímně řečeno v podstatě jedinou – volbou. O našich prvních dojmech z nové nejvyšší „vlajky“ korejského obra si můžete přečíst zde. O tom, co s S Penem udělá One UI 5.1 a jestli se naučí nějaké nové softwarové kousky, teprve zjistíme.

Související články

Dnes nejčtenější

.