Zavřít reklamu

Samsung představil „zářnou“ řadu nových vlajkových lodí Galaxy S23. Zářnou doslova, neboť nové „vlajky“ disponují Dynamic AMOLED 2X displeji, které by měly nabídnout excelentní viditelnost ve venkovním prostředí, a letos se základní model dočkal tolik potřebného vylepšení.

Samsung letos u nového „pluskového“ a nejvyššího modelu jas nezvýšil, místo toho u všech srovnal podmínky. Jejich displej tak může dosáhnout stejné úrovně vrcholového jasu, tj. 1750 nitů. Jde o stejnou úroveň jasu, jakou loni měly telefony Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. U základního modelu S22 činil maximální jas pouze 1300 nitů, takže jeho nástupce nyní dostal upgrade, který si zasloužil.

Špičkový jas 1750 nitů není tím nejlepším, co může Samsung v oblasti displeje v současnosti nabídnout. Jeho divize Samsung Display již nějakou dobu vyrábí ještě jasnější obrazovky (které dodává třeba Applu do jeho iPhonů 14 Pro), ale společnost se letos rozhodla u všech modelů srovnat podmínky, místo aby modely S23+ a S23 Ultra dostaly jas 2 000+ nitů a standardní model nechaly za sebou. Potenciální zájemce Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra může toto trochu zklamat, je však třeba podotknout, že maximální jas ne vždy říká celý příběh. Pro dobrý uživatelský dojem je také zásadní kalibrace barev napříč různými úrovněmi jasu. Pokud jsou ponechány nekontrolované, mohou vrcholové úrovně jasu zkreslit barvy a snížit kvalitu obrazu.

Aby Samsung tomuto jevu čelil, představil loni vylepšenou technologii Vision Booster, která analyzuje úrovně jasu okolního prostředí, aby na základě toho upravovala tón obrazu a jas displeje a poskytovala tak vysokou přesnost barev i v jasně osvětlených prostředích. Jestli korejský obr tuto technologii letos dále vylepšil, není ještě zcela jasné. Pokud nikoli, displeje nových vlajkových modelů by se měly i tak chlubit více než optimální venkovní viditelností s přesnou kalibrací barev v celém rozsahu.

Dnes nejčtenější

.