Zavřít reklamu

Jednou z hlavních předností nové nejvyšší „vlajky“ Samsungu Galaxy S23 Ultra má být jeho 200MPx fotoaparát. Jeho kvality se nyní rozhodl prověřit web GSMArena, který s ním nafotil několik snímků venku za dobrého světla i uvnitř za horšího. Fotky pak srovnal s těmi, které pořídil Galaxy S22 Ultra.

Snímky, které pořídil Galaxy S23 Ultra na úrovní 1x, 3x a 10x zoomu, jsou detailnější než ty, které na stejných úrovních přiblížení zachytil jeho předchůdce. Lepší je v prvním případě i ostrost, což zvyšuje pocit vyšších detailů.

3x a 10x zvětšené fotografie jsou také viditelně ostřejší na Galaxy S23 Ultra. Mají sice trochu šumu, ale to je jen malá daň za vyšší úroveň detailů. Zachovávají si také jemné textury, které jsou na fotkách jeho předchůdce jednoduše rozmazané.

Několik dalších fotografií bylo pořízeno uvnitř. Vyplývá z nich, že nová Ultra dokáže i za horšího osvětlení zachytit mnohem více detailů výměnou za trochu šumu. Detaily jsou skutečně fascinující – všimněte si například nápisu Kodak Instamatic 33 na fotografii s poličkami, který je na Galaxy S23 Ultra plně čitelný, zatímco na Galaxy S22 podstatně hůř.

GSMArena nakonec pořídila jeden ukázkový snímek v plném 200MPx a jeden v 50MPx rozlišení, abychom viděli, co nabízí nejvyšší možné rozlišení (předchozí snímky byly pořízeny ve výchozím režimu, tedy v rozlišení 12 MPx za použití pixel binningu). Web poznamenal, že dokončení těchto fotek trvalo několik sekund.

Dnes nejčtenější

.