Zavřít reklamu

Příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23, která bude představena již ve středu, se bude skládat ze tří modelů: S23, S23+ a S23 Ultra. Letos jsou si všechny tři modely z hlediska funkcí blíže než kdy předtím. Mezi základním a „pluskovým“ modelem jsou však stále určité rozdíly a nový únik funkce Galaxy S23+, které budou menšímu modelu chybět, odhalil.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem No name bude základní verze modelu S23 používat úložiště typu UFS 3.1 místo UFS 4.0, jež mají používat ostatní varianty řady Galaxy S23. Úložiště UFS 3.1 má ve srovnání s UFS 4.0 poloviční rychlost čtení a zápisu, což znamená, že 256GB verze Galaxy S23 bude rychlejší než 128GB varianta při spouštění, instalování a otevírání aplikací a v několika dalších úlohách.

Leaker dále tvrdí, že základní model bude podporovat jen standard Wi-Fi 6E, nikoli Wi-Fi 7, který mají „umět“ modely S23+ a S23 Ultra. Wi-Fi 7 nabízí téměř pětkrát vyšší rychlost přenosu než Wi-Fi 6E, i když oba standardy mají přístup ke stejným frekvenčním pásmům, tedy 2,4, 5 a 6 GHz. Aby bylo možné novější standard používat, je třeba mít router, který jej podporuje.

Leaker doplnil, že model S23 bude mít o něco silnější rámečky než S23+ (to z dosud uniklých renderů šlo jen těžko poznat), ne tak pokročilý vibrační motor a nebude prý podporovat 45W rychlé nabíjení (podle všeho to bude jen 25 W jako u předchůdce). Předchozí neoficiální informace též hovoří o tom, že základnímu modelu bude oproti „pluskovému“ chybět podpora bezdrátové technologie UWB (Ultra Wideband).

Oba telefony by naopak měly mít společný displej (Dynamic AMOLED 2X s rozlišením FHD+, 120Hz obnovovací frekvencí a maximálním jasem 1750 nitů, jen rozdílnou velikost 6,1 a 6,6 palců), rozlišení fotoaparátu (50, 12 a 10 MPx), 12MPx přední kamerku, stereo reproduktory, stupeň krytí IP68 a v neposlední řadě ochranu Gorilla Glass Victus 2.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.