Zavřít reklamu

Společnost Corning představila své nejnovější ochranné sklo pro mobily Gorilla Glass Victus 2. Nové řešení bylo navrženo tak, aby nabízelo vyšší odolnost proti pádu než předchozí generace a zároveň zachovalo odolnost Gorilla Glass Victus vůči poškrábání.

Přesněji řečeno, Corning se zaměřil na zlepšení odolnosti svého skla proti pádu na určitých drsných površích, jako je beton. To bylo obzvláště důležité, jelikož beton je nejrozšířenějším technickým materiálem na světě.

Corning tvrdí, že jeho nové řešení Gorilla Glass Victus 2 dokáže přežít pád z výšky až 1 metru na beton a jemu podobné povrchy a až dva metry na povrchy, jako je asfalt. Většina ostatních řešení selže při pádu z výšky půl metru nebo menší. Společnost nicméně nechtěla kvůli odolnosti proti pádu obětovat odolnost proti poškrábání – podle ní si Gorilla Glass Victus 2 v tomto ohledu zachovává odolnost předchozích generací skel Victus.

Corning také říká, že 84 % spotřebitelů na největších světových smartphonových trzích, což je Čína, Indie a USA, považuje za nejdůležitější faktor při nákupu nového telefonu právě odolnost. Což je pochopitelné vzhledem k dnešním cenám smartphonů a prostému faktu, že zákazníci toho dnes na telefonech dělají mnohem více než před deseti lety. To je také důvod, proč Samsung u mnoha komponent pro smartphony a tablety trvá na používání vysoce odolných materiálů, jako je Armor Aluminum.

V tuto chvíli není jasné, jestli korejský obr použije Gorilla Glass Victus 2 u některých chystaných zařízení nebo které smartphony nové sklo použijí jako první. Je však představitelné, že jím bude disponovat řada Galaxy S23, nebo alespoň její nejvyšší model S23 Ultra. Anebo se Samsung rozhodne, že bude stačit, když znovu použije sklo Gorilla Glass Victus+, které chrání displeje telefonů řady Galaxy S22. Necháme se překvapit.

Související články

Dnes nejčtenější

.