Zavřít reklamu

Jak si asi vzpomínáte, Google před necelým půlrokem vydal Android 13. Nyní vyšlo najevo, že za tuto dobu se stihl rozšířit na více než 5 % zařízení.

Google kdysi každý měsíc informoval vývojáře o tom, kolik potenciálních zařízení běží na konkrétní verzi Androidu. V současné době tak činí hodně nepravidelně, a to prostřednictvím vývojového prostředí Android Studio. Posledně se tak stalo loni v srpnu, jen pár dní před vydáním Androidu 13.

Podle nejnovější aktualizace Android Studia nyní Android 13 běží na 5,2 % zařízení. Android 12/12L je nainstalovaný na 18,9 % zařízení, což je od poslední aktualizace o 5,4 procentního bodu více. Největší podíl má Android R (neboli Android 11) s 24,4 procenty, naopak nejmenší Android 4.4 KitKat s 0,7 procenty. Stále velmi slušný podíl – 13,2 % – drží Android 9 Pie.

Tak rychlému rozšíření Androidu 13 nepochybně pomohlo kvapné zavádění aktualizací od smartphonových výrobců, jako je Google, Samsung, OnePlus, Sony a další. Dovolujeme si tvrdit, že největším dílem k tomu přispěl právě korejský obr, který Android 13 s nadstavbou One UI 5.0 stihl na drtivou většinu podporovaných zařízení vydat za pouhé dva měsíce (od října do prosince loňského roku).

Nový Samsung telefon s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.