Zavřít reklamu

Jak jsme vás tento týden informovali, Google začal na telefony Pixel vydávat aktualizaci Android 13 QPR2 Beta 2. I když toho moc nového nepřinesla (v podstatě jen podporu pro nové emotikony), nyní vyšlo najevo, že ukrývá ještě jednu skrytou funkci.

Jak zjistil známý specialista na Android Mishaal Rahman, Google testuje novou funkci, která uživatelům umožní vytvořit tematické ikony pro jakoukoli aplikaci, tedy i pro ty, které tematizaci ikon nepodporují. Nová možnost je ve výchozím nastavení vypnutá a skrývá se za přepínačem „ENABLE_FORCED_MONO_ICON“. Popis tohoto přepínače zní: „Enable the ability to generate monochromatic icons, if it is not provided by the app,“ což bychom mohli přeložit jako „povolit možnost vytváření jednobarevných ikon, pokud to neumožňuje aplikace“.

Podle Rahmana bude funkce v Pixel Launcheru fungovat tak, že vezme ikony aplikací a změní je na jednobarevné verze, které bude možné tematizovat podle tapety, již uživatel použil na domovskou obrazovku. Konečným výsledkem budou konzistentní tematické ikony, a to i u aplikací, které je nepodporují. Funkci ocení uživatelé, kteří upřednostňují symetrii a rádi si přizpůsobují telefon k obrazu svému. Stabilní QPR2 aktualizaci Androidu 13 by měl Google vydat v březnu. Lze tak očekávat, že v ní bude funkce již aktivovaná.

Související články

Dnes nejčtenější

.