Zavřít reklamu

Všechny čtyři generace skládaček Galaxy Z Fold měly „plus minus“ stejný design kloubu, který s sebou nesl více či méně viditelnou rýhu na ohebném displeji. To by se však letos mohlo změnit, neboť pátý Z Fold5 dispej bude těžit z nového tvaru kloubu ve tvaru kapky.

Ve světě skládacích smartphonů se používají dva hlavní designy kloubu. Ten, který používá Samsung, se vyznačuje tím, že staví displej a jeho ultratenké sklo do těsné křivky. To vede k tomu, že vnitřní displej má poměrně hlubokou rýhu a tělo telefonu je pod mírným úhlem, takže rám je lehce oddělen od druhé poloviny, když je zařízení zavřené. Korejský obr používá stejný design kloubu jak u modelů Foldu, tak Flipu.

Pak je zde tzv. kapkovitý design kloubu, který u svých skládaček používají značky jako Oppo nebo Motorola. Tento design umožňuje, aby se displej trochu prohnul do prostoru kloubu, což vede k menšímu poloměru a tím pádem k hladší a méně viditelné rýze.

Podle renomovaného leakera Ice Universe bude Galaxy Z Foldu5 používat právě tento design. Leaker dodal, že nový kloub u „pětky“ si zachová voděodolnost, kterou již měly čtvrtý a třetí Fold. Pravděpodobně půjde o stejnou voděodolnost IPX8. Jak uvádí web SamMobile, nový kloub by měl také přinést lepší odolnost ohebného displeje.

O Foldu5 toho v tuto chvíli není známo mnoho, podle neoficiálních informací bude disponovat pouzdrem na stylus a poběží na zvláštním čipsetu Snapdragon. Samsung jej podle všeho představí někdy v létě.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.