Zavřít reklamu

Jedním z očekávaných modelů řady Galaxy A pro letošní rok je Galaxy A34 5G, nástupce loňského hitu Galaxy A33 5G. Pojďme si shrnout, co vše o něm v tuto chvíli víme.

Design

Jak vyplývá z dostupných renderů, Galaxy A34 5G bude zepředu prakticky stejný jako jeho „budoucí předchůdce“, tj. bude disponovat plochým displejem s ne úplně nejtenčími rámečky (ty by nicméně měly být tentokrát souměrnější) a kapkovitým výřezem. Obrazovka by měla mít velikost 6,5 palců, rozlišení 1080 x 2400 px a 90Hz obnovovací frekvenci.

Zadní stranu bude okupovat trojice fotoaparátů se samostatnými výřezy, tak jako u Galaxy A54 5G. Pokud jde o barvy, telefon by se měl nabízet v černé, stříbrné, limetkové a fialové.

Čipset a baterie

Galaxy A34 5G by měly pohánět dva čipy, a to Exynos 1280 (jako předchůdce) a Dimensity 1080 (ten by měla používat konkrétně evropská verze). Baterie bude mít podle všeho kapacitu 5000 mAh a bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W, v této oblasti by se tedy změna konat neměla (telefon by tak měl stejně jako předchůdce na jedno nabití celkem bezpečně vydržet dva dny).

Fotoaparáty

Zadní fotoaparát Galaxy A34 5G by měl mít rozlišení 48 nebo 50, 8 a 5 MPx, přičemž hlavní bude podle všeho mít optickou stabilizaci obrazu, druhý sloužit jako ultraširokoúhlý objektiv a třetí jako makro kamera. Přední kamerka by měla být 13megapixelová. Zadní i přední fotoaparát by měl být schopen natáčet videa v rozlišení 4K při 30 fps. V oblasti fotoaparátu by tedy telefon měl nabídnout žádné či jen minimální zlepšení (řeč je o rozlišení hlavního fotoaparátu).

Kdy a za kolik?

Galaxy A34 5G by měl být představen – spolu se zmíněným Galaxy A54 5G – již příští týden 18. ledna, alespoň tedy v Indii. Kolik bude stát, v tuto chvíli není známo, lze však očekávat, že bude stát velmi podobně či stejně jako Galaxy A33 5G, který do prodeje v Evropě vstoupil za 369 eur (zhruba 8 900 Kč).

Telefon Galaxy A33 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.