Zavřít reklamu

Cokoli Apple udělá se svými iPhony, se ve světě smartphonů obvykle stává trendem. Naposledy cupertinský gigant ohromil své uživatele představením interaktivního výřezu Dynamic Island u řady iPhone 14 Pro. Nyní web The Elec podle serveru SamMobile přinesl několik zajímavých detailů o tom, jak Samsung dokázal vyrobit OLED panely podle nových požadavků Applu na displej.

Všichni víme, že Dynamic Island je ve skutečnosti softwarovým trikem, Samsung však musel učinit některé kroky, aby Dynamic Island obešel. Korejský obr byl zejména nucen použít dodatečný proces inkoustového tisku, aby displej řady iPhone 14 Pro utěsnil a ochránil jej před vlhkostí a vzduchem.

U iPhonu 13, iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus použil Samsung během procesu TFE (Thin Film Encapsulation) metodu nanášení inkoustového tisku. U iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max však v rámci TFE použil další inkoustové zařízení a dotykovou vrstvu, aby zvýšil odolnost a životnost jejich displejů.

Samsung uvedl, že zvládne pouze řezání laserem a těsnění, ale požadavky Applu byly jiné. Smartphonový gigant z Cupertina totiž chtěl použít metodu inkoustového tisku k utěsnění okrajů „dynamického ostrova“ a vytvoření oddělení od zbytku OLED panelu. SEMES, dceřiná společnost Samsungu, za tímto účelem vyrobila zařízení, které Samsung použil k výrobě displeje Applu. Stejnou metodu použila i společnost LG Display, která dodala Applu displeje pro iPhone 14 Pro Max.

Apple iPhony 14 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.