Zavřít reklamu

Možná je to k nevíře, ale iPhony neměly až do letošního roku funkci Always-on displeje (AoD), která je na telefonech Galaxy přítomná po generace. Prvními iPhony, které tuto funkci dostaly, jsou iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Její původní implementace však nebyla ideální a kvůli zobrazování tlumených verzí tapet a notifikací spotřebovávala více energie. Cupertinský gigant proto přišel s implementací podobnou té na smartphonech Samsungu.

Po několika dnech používání AoD si někteří uživatelé iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max začali stěžovat na vysokou spotřebu energie. Apple je vyslyšel a přinesl implementaci AoD podobnou té na telefonech Galaxy. Tato implementace je součástí nejnovější betaverze systému iOS 16.2 a na zmíněné iPhony přináší tolik potřebné ovládací prvky AoD. Nová verze systému jim umožňuje na AoD zcela skrýt tapety a oznámení.

Jakmile jsou tapety a notifikace na AoD vypnuty, uživatelům na něm zůstanou hodiny a další widgety zamykací obrazovky. Tato implementace AoD je podobná té, kterou můžeme již dlouho vidět na telefonech Galaxy a která zobrazuje černou obrazovku s widgetem hodin a ikony aplikací, pro něž přišla oznámení. Jednoduché a efektivní, ale hlavně šetřící baterii.

iPhone 14 Pro a 14 Pro Max koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.