Zavřít reklamu

Společnost Display Supply Chain Consultants (DSCC) zveřejnila novou zprávu, která vrhá určité světlo na stav trhu s ohebnými telefony v posledních čtvrtletích. Předpovídá také, co lze očekávat v příštím roce, protože skládačkám Samsungu roste konkurence.

Podle zprávy DSCC bylo ve 3. kvartálu letošního roku dodáno na globální trh rekordních více než 6 milionů skládacích smartphonů. Většinu z toho tvořily nepřekvapivě „ohýbačky“ Samsungu, konkrétně 5,2 milionu neboli 85 %. Dvěma nejprodávanějšími ohebnými telefony byly – taktéž nepřekvapivě – Galaxy Z Flip4 a Z Fold4.

Letošní poslední kvartál však pro trh se skládacími zařízeními nevypadá tak dobře. DSCC očekává oproti třetímu čtvrtletí téměř 50% propad dodávek a 25% pokles oproti stejnému období loni. Podíl Samsungu podle této projekce klesne o sedm procentních bodů. Společnost poznamenává, že půjde o první meziroční pokles v tomto segmentu, přičemž se domnívá, že na tom bude mít podíl iPhone 14. Nicméně odhaduje, že v příštím roce segment nabere dynamiku, protože nová ohebná zařízení představí více hráčů, a že dodávky dosáhnou až 17 milionů. Mimoto očekává, že v příštím roce bude mít šest různých značek tržní podíl alespoň 3 %.

V důsledku toho by mohl podíl Samsungu na trhu se skládačkami v roce 2023 klesnout ze 78 % v letošním roce na 72 % v roce 2023. Podle DSCC by se jedním z hlavních soupeřů korejského obra mohlo v příštím roce stát Oppo, které nedávno představilo rovnou dva nové ohebné telefony Find N2 a Find N2 Flip.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.