Zavřít reklamu

Obchod se smartphony Samsungu má na starosti divize Mobile eXperience (MX), zatímco čipsety Exynos má „pod palcem“ System LSI, úplně odlišná divize. Obchodní divize smartphonů korejského obra údajně vytvořila zcela nový tým pro navrhování a vývoj vlastních čipových sad, což znamená, že v budoucnu nemusí používat čipsety Exynos od System LSI.

Podle nové zprávy webu The Elec vytvořila divize Samsung MX nový tým pro vývoj smartphonových čipových sad. Vypadá to, že nová skupina byla vytvořena proto, aby smartphonový vývojový tým mohl navrhovat své vlastní procesory a nemusel se spoléhat na divizi System LSI.

Nový tým prý povede Won-Joon Choi, výkonný viceprezident nejvýznamnější divize Samsungu Samsung Electronics. Začátkem tohoto měsíce byl také jmenován vedoucím týmu pro výzkum a vývoj vlajkových produktů v divizi Samsung MX. Než v roce 2016 nastoupil do Samsungu, pracoval ve společnosti Qualcomm a je považován za odborníka na bezdrátové čipy.

Proč by však obchodní divize smartphonů vytvářela vlastní tým pro vývoj čipsetů? Není snad spokojená s čipy, které jí dodává divize System LSI? Zdá se, že tomu tak skutečně je. Vypadá to, že tým Samsung MX byl v posledních několika letech nespokojen s výkonem čipsetů Exynos. Ty tradičně nedosahují výkonu konkurenčních Snapdragonů od Qualcommu a jejich velkým problémem je přehřívání při dlouhodobé zátěži. Další zpráva tvrdí, že bez odběratelů by divize System LSI mohla v budoucnu vyrábět čipy Exynos pouze pro automobilový průmysl.

Lidé žijící v regionech, kde Samsung uvádí na trh vlajkové lodě se svými čipy (tedy například i v Evropě), si vždy stěžovali na jejich nižší výkon, přestože za ně platili stejné peníze. Z těchto důvodů se korejský gigant rozhodl, že telefony jeho příští vlajkové řady Galaxy S23 budou používat na všech trzích světa exkluzivně čip Snapdragon 8 Gen 2 (nebo jeho přetaktovanou verzi). Podle starších neoficiálních zpráv bude první čip navržený novým týmem debutovat v roce 2025 v řadě Galaxy S25.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.