Zavřít reklamu

Pokud uvažujete o koupi chytrých hodinek Galaxy Watch5 či Watch5 Pro, možná se ptáte, zda podporují rychlé nabíjení. Odpověď je ano, oboje podporují 10W rychlé nabíjení, a to díky přiložené USB-C nabíječce Galaxy Watch Charger (Fast Charging). Galaxy Watch5 se plně nabijí zhruba za hodinu a čtvrt, zatímco modelu Pro to trvá přibližně hodinu a půl. Tato nabíječka je rovněž kompatibilní s hodinkami Galaxy Watch4, u nich však neposkytuje stejnou rychlost.

Jednou z hlavních předností hodinek Galaxy Watch5 a Watch5 Pro je to, že oproti jiným androidovým hodinkám nabízejí podstatně větší výdrž baterie. Podceňovanějším vylepšením je však to, že zdvojnásobily nabíjecí rychlost z 5 na 10 W.

Oboje hodinky jsou dodávány s USB-C bezdrátovým nabíjecím dokem podporujícím rychlé nabíjení. Galaxy Watch5 se podle Samsungu dokáží nabít na 8 hodin sledování spánku za 8 minut nebo z 0 na 45 % už za 30 minut. U Galaxy Watch5 Pro trvá nabíjení déle, protože mají větší kapacitu baterie (590 mAh), podle našich zkušeností se však nabijí na 30 % za pouhých 20 minut.

Úplné nabití Galaxy Watch5 a Watch5 Pro pak trvá asi 75, resp. 90 minut. Pro srovnání: Galaxy Watch4 se pomocí 5W nabíjecího kabelu do plné kapacity nabijí zhruba za dvě hodiny, i když mají menší baterii.

Galaxy Watch4 (a Watch4 Classic) pro nabíjení nepoužívají kabel USB-C jako pátá generace, nýbrž kabel USB-A. Nabíječka Galaxy Watch Charger (Fast Charging) je kompatibilní i s nimi (a staršími modely Galaxy Watch), nabíjecí výkon však u nich dosahuje pouze 4,5 W.

Hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.