Zavřít reklamu

Nové iPhony 14 Pro a Pro Max jsou vybaveny keramickým štítem Applu, který ten nazývá Ceramic Shield, a který je pro něho na zakázku vyroben společností Corning. Ta samozřejmě dodává skla i pro Galaxy S22 Ultra. Který model ale vydrží více? 

YouTuber PhoneBuff přišel s detailním crashtestem, aby zjistil, jak si iPhone 14 Pro Max srovnání se Samsungem Galaxy S22 Ultra povede. Právě u řady telefonů iPhone 12 představil Apple své keramické ochranné sklo poprvé, které nasadil i do iPhonů 13 a nyní aktuálních čtrnáctek. Modely Pro mají také svůj rámeček z nerezové oceli. Galaxy S22 Ultra používá na přední a zadní straně sklo Gorilla Glass Victus+ a rám označuje jako Armor Aluminum.

iPhone 14 Pro Max má nevýhodu v tom, že je o něco těžší. Konkrétně váží 240 g, Galaxy S22 Ultra má váhu 228 g. V novém testu oba smartphony padají na zem v různých úhlech, tedy na zadní stranu, na roh a samozřejmě také na displej. V prvním kole Galaxy S22 Ultra iPhone 14 Pro Max porazil, protože u druhého jmenovaného hned došlo k rozbití skla jeho zadní strany. Druhé kolo skončilo remízou.

Při pádu na displej ale naopak vyhrál iPhone. Přestože se při pádu na něho rozbily obrazovky obou smartphonů, poškození iPhonu 14 Pro Max bylo menší a jeho Face ID fungovalo dál, zatímco čtečka otisků prstů Samsungu to měla za sebou. Ostatně podívejte se na přiložené video výše, jak to celé probíhalo. Varujeme vás ale dopředu – pěkný pohled to není.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.