Zavřít reklamu

Samsung již řadu let vyrábí smartphonové fotosenzory se značkou ISOCELL. Tato značka byla poprvé použita při představení telefonu Galaxy S5 (tedy v roce 2014) a v průběhu let společnost pro své senzory používala také značku ISOCELL Plus a ISOCELL 2.0. Nyní to vypadá, že pracuje na nové generaci senzorů s jiným názvem.

Samsung nedávno požádal o registraci ochranné známky pro značku XISO-CELL u jihokorejského úřadu KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service). V tuto chvíli můžeme jen spekulovat, jestli tato nová značka bude použita pro senzory příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 (u modelu Ultra se však spekuluje, že bude používat senzor s názvem ISOCELL HP2).

Značka ISOCELL vznikla ze slov „isolated cells“ (izolované buňky), což byla metoda Samsungu pro snížení rušení a šumu ze dvou sousedících pixelů ve fotoaparátu. Co znamená písmeno X před současnou značkou a jak to souvisí s výkonem nebo kvalitami fotoaparátu, nelze v tuto chvíli říci.

Již nějakou dobu se také spekuluje, že Galaxy S23 Ultra bude disponovat optickou stabilizací obrazu s posuvem senzoru, kteroužto technologií se dnes chlubí iPhone 12 Pro Max a iPhony řady 13 a 14. Jestli je tato informace správná a jestli nějak souvisí se značkou XISO-CELL, na to si budeme muset počkat.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.